Termíny Tišnovského geopivka v roce 2022

V roce 2022 byla pravidelnost našich termínů napadena viry, resp. jejich následky. Přesto geopivko zůstává a snaží se plnit termíny pravidelných eventů Tišnovského geopivka - třetí čtvrtek v měsíci.
Oleg by řekl, že to musí být jasné každému, přesto se najdou jedinci, kteří tápou a nevědí, ... ;-)

2022

:: 10. února 2022, čtvrtek
:: 23. března 2022, středa
:: 21. dubna 2022, čtvrtek
:: atd.

čtvrtek 10. května 2012

Narozeninová


Sesel se rok s rokem a je na case slavit. Nejen cele Tisnovske Geopivko letos oslavilo prvni rok svoji existence, ale i nekteri clenove slavili a nekteri se na toto teprve chystaji.
Jeden z nich se doziva prave dnesni den krasneho zivotniho milniku, a to celych 45 let. Jako mladsi bratranec Libyjskeho politika Muhammada Abu Gaddafiho byl jiz za mlada tercem posmechu svych vrstevniku, kteri nechapali jeho mladickou povahu a puvod. Uzavrel se tedy do sebe a zral. Zral jako dobre vino a tuzil se nejen po psychicke strance, ale hlavne v militaristickych dovednostech. V pozdejsim veku se stal prednim odbornikem v IT technologiich, cimz zajiste velmi prispel i svemu starsimu bratranci v jeho kariere.
Pozdeji objevil kouzlo geocachingu a stal se legendou v teto zajimave hre. Zalozil nejednu velmi povedenou kes a dokonce i nejakou nasel. V roce 2011 byl jednim ze zakladajicich clenu Tisnovske geomafie, kde se velmi aktivnim zpusobem podilel na chodu teto organizace. Nektere jeho ciny se nesmazatelne vryji do pameti nejednoho kacera.Kes, kterou jsme pro nej zalozili, je na miste, ktere ma velmi rad. Zde udajne probehlo jeho prvni rande, prvni pusa, prvni... Prozil zde vetsinu sveho zivota, kdyz se jako mlady ukryval pred vrstevniky. I prvni krucky v oblasti alkoholismu a jinych chemickych cinnosti probehly prave zde.
Moc mist na ukryti teto krabicky zde neni, takze spravna je ta druha.
 
!!! POZOR !!!
 
Prosíme všechny lovce FTF. Vyjeďte na tuto krabičku ze zpožděním. Náš oslavenec již nepatří k nejrychlejším, tak ať má šanci. :o)
 
Děkujeme.

Reakce naseho oslavence si urcite zaslouzi zverejnit ;-)

12:55; FTF
Ach jo, no co na to ríci ... Namísto abyste taktne pomlceli o mém sedmadvacátém výrocí dospelosti (byt stále spíše "papírové"), tak mi nachystáte takovouto kulišárnu! Práve jsem se vrátil z nejdelší cyklovyjíždky za posledních asi dvacet let, zrovna jsem se chystal mazat si klouby konskou mastí a najednou píp-píp! A doprcic! Keš na mém nejoblíbeejším míste, venovaná ... no to snad nemyslíte vážne!! Tomu se proste nedá odolat. :-) Odložil jsem tedy mazání na pozdeji a opet jsem vyrazil. Sice zmožen, ale presto se mi podarilo keš brzy najít. Chvilku jsem si tu postál, zalogoval jsem své prní (dnešní) FTF a chvilicku premýšlel nad tím, co mi geocaching za ta léta co ho delám dal a vzal ...

- Podíval jsem se na spoustu krásných míst, o kterých bych se coby mudla snad nikdy nedozvedel.

- Podíval jsem se na spoustu zajímavých míst, kam by me za normálních okolností v živote nenapadlo lézt.

- Dozvedel jsem se prehršel nových informací - at už prímo z listingu, které jsou mnohdy velmi zajímavé, tak i pri luštení nejruznejších lehcích ci težších šifer ...

- Kešky me naucily bojovat se svými strachy a fobiemi. V živote by me nenapadlo, že nekdy dobrovolne budu sahat, ci že snad dokonce polezu do nejaké tmavé díry, opredené pavucinami ...

- Jak mi v mém okolí dochází krabicky s terénem <2,5, nutí me honba za dalšími body premáhat se, ucit se nové a nové techniky a vydávat ze sebe stále více a více. Kdyby me nekdo ješte pred pár roky ríkal, že si ve triactyriceti koupím lano, sedák a zacnu lézt na stromy a na skály, asi bych ho odeslal šupem do nejbližší psychiatrické lécebny. Kdybych ješte pred rokem mel sednout na kolo a ujet na nem cokoliv nad 2km a ješte nedejbože do kopce, tak bych v polovine vyplivl plíce, ve 3/4 by mi upadly nohy a tesne pred koncem bych natotata dostal infarkt. A ted? Práve dnes jsem objel celý Koloid skutecne na kole a najezdil jsem 25 km. Vím že pro vetšinu kacerstva je to projíždka na pár minut, avšak pro me to byl dlouho nedosažitelný cíl.

- No a hlavne - ac jsem v pocátku své kacerské kariéry dlouhou dobu lovil jako vlk samotár, nakonec jsem se díky této zábave potkal se spoustou skvelých lidí. Docela presne si vzpomínám, že díky keši GC29NTQ jsem se seznámil s brnenským kacerstvem a posléze i s brnenskými geopivkari. Nedlouho poté pak u nás v Tišnove pípla GC2KMVD a já potkal dalšího podobne postiženého šílence prímo v Tišnove. Vzápetí prišla GC2PHR0 a ac to byla první Berxova keš po nejakých ctyriceti nalezených bylo jasné, že tento clovek má velkou budoucnost. Spolu jsme pak zjistili, že v našem meste je kaceru více a došlo tak nejak spontánne k založení tišnovského geopivka. Prátelské vztahy s brnenskou partickou se nadále prohlubovaly a tak dnes mám mezi kacery z Tišnova ci z Brna mnoho velmi dobrých prátel.

A co mi geocaching vzal?

Ano, jako každý konícek, který clovek delá s plným nasazením, tak i geocaching mi preci jen neco vzal. Tak napríkalad cas na mé minulé konícky, které postupne vytlácel až je nakonec úspešne vytlacil. A tak se mi loni napríklad jen jednou podarilo vyrazit na ... jiný sport. Fotoaparát dnes také používám spíše k dokumentaci odlovu a indícií, než k pokusum o nejaká umelecká dílka ...
Musím se dále priznat, že mi geocaching vzal i nekolik klidných veceru, kdy se mi nepodarilo rodinu tak úplne presvedcit o absolutní nutnosti vyrazit o pul dvanácté v noci nekam do lesa na FTF. Nakonec se však toto bourlivejši období zklidnilo a našli jsme vzájemný konsensus - já to nepreháním a pokud to nepreháním, tak je mi to tolerováno.
:-)

Celkove však pozitiva keškování jednoznacne prevažují a já tedy doufám, že mi to ješte pár let vydrží, že si budu užívat spolecnosti všech kamarádu kaceru a pri tom jen tak mimochodem najdu pár dalších plastových krabicek s hodnotným obsahem. Tak díky Šafaríkovi a Berxovi za tuto keš a díky všem ostatním za prání, kterých mi nejruznejšími cestami doputovalo víc než jsem cekal
:-) .

Žádné komentáře:

Okomentovat