Termíny Tišnovského geopivka v roce 2022

V roce 2022 byla pravidelnost našich termínů napadena viry, resp. jejich následky. Přesto geopivko zůstává a snaží se plnit termíny pravidelných eventů Tišnovského geopivka - třetí čtvrtek v měsíci.
Oleg by řekl, že to musí být jasné každému, přesto se najdou jedinci, kteří tápou a nevědí, ... ;-)

2022

:: 10. února 2022, čtvrtek
:: 23. března 2022, středa
:: 21. dubna 2022, čtvrtek
:: atd.

pondělí 17. března 2014

Besenek

GC4ZET3 Besenek
A cache by Honza.h

"Kvetnice hora, Besenek voda, drazsi nez cela Morava"


Potok Besenek
Besenek prameni v nekolika lokalitach v lesich mezi obcemi Brumov, Cernovice a Bedrichov v nadmorske vysce kolem 600 m n. m. Odtud tece priblizne jiznim smerem do Lomnice, dale pres Serkovice a Lomnicku k Predklasteri, kde se asi po 20 km sveho toku vleva do Svratky.
Po sve cele delce je potok chovnym pstruhovym revirem se zakazem lovu. V minulosti byl dokonce povazovan za zlatonosny, ale to uz je opravdu hooodne davno :-)
Vrele doporucuju jizdu na kole podel celeho toku Besenku. Pokud se nejak dostanete k Brumovu, Cernovicim ci blizkeho okoli, muzete se tesit na necelych 20 km neustale z kopce - z nadmorske vysky pres 600 m n. m. na cilovych 250 m. No a jiste uznate, ze je to docela sesup :-)

Ke kesi...
Keskou je malá plechova krabicka. Ze startu obsahuje par CWG a tuzku - nicmene ty drive, ci pozdeji zmizi. Par veci se do ni jiste vejde. Odlov zvladnou i male deti, jen je potreba prijit z te spravne strany ;-) Ackoli se to nezda, kolem je celkem rusno, budte tedy pri lovu obezretni.
Keska si neklade za cil ohromit navstevniky svym provedenim nebo listingem na urovni vedecke prace. Na to mame v Tisnove jine borce :-) Bude to proste jen snadny bod pri ceste kolem, ktery snad potesi i sam o sobe ;-)
Preji uspesny a nicim neruseny lov ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat