Termíny Tišnovského geopivka v roce 2022

V roce 2022 byla pravidelnost našich termínů napadena viry, resp. jejich následky. Přesto geopivko zůstává a snaží se plnit termíny pravidelných eventů Tišnovského geopivka - třetí čtvrtek v měsíci.
Oleg by řekl, že to musí být jasné každému, přesto se najdou jedinci, kteří tápou a nevědí, ... ;-)

2022

:: 10. února 2022, čtvrtek
:: 23. března 2022, středa
:: 21. dubna 2022, čtvrtek
:: atd.

středa 17. dubna 2013

Nové keše nového člena Tišnovského geopivka

Náš nový člen Tišnovského geopivka Lugia010719d1 vykazuje s probouzejícím se jarem extra velkou potenci v zakládání nových keší a tak se nám tu v rychlém sledu objevilo hned pět novinek:

FIT VUT

GC49KPNFakulta Informačních Technologií na VUT byla založena 1.1.2002. Vznikla z Ústavu informatiky a výpočetní techniky (ÚIVT), který vznikl v roce 1964 na Fakultě elektrotechnické (FEL) jako Katedra samočinných počítačů. V roce 1993 byla Fakulta elektrotechnická reorganizována na Fakultu elektrotechniky a informatiky (FEI).
V současnosti FIT nabízí tříleté bakalářské studium a dvouleté magisterské studium v oboru Výpočetní technika a informatika a doktorské studium ve vědním oboru Informační technologie.
Fakulta se nachází v bývalém Kartuziánském klášteře, založeném v roce 1375 a v objektu bývalého pivovaru.Pohled na klášterní areál z boku


Pokud se chcete o historii fakulty dozvedět další informace, více se dozvíte zde.
A zde se můžete podívat na mapu areálu.Pohled na silnici mezi klášterem a novou částí fakulty


A teď už k samotné keši. Keška je na místě, odkud je areál kláštera vidět z boku. Je to krabka velikosti regular a při publikaci obsahuje logbook a pět CWG. Není to nic extra, ale snad někoho větší tradička ve městě potěší :) Vkládání kinderbordelu a kinderšrotu povoleno.


Metal #03: Timeless Miracle

GC3GCTP


Tak nám tu napípaly další kešky. A opět mysterky. Určitě máte radost, že další trotl sviní brněnskou mapu modrým morem, že? ;) Nemusíte se ale bát... Nebude to nic, co by nezvládla vyluštit průměrná cvičená opice.
Teď už ale k věci. Tato keš je součástí série, která byla pracovně nazvána "\m/_(>_<)_\m/", což je smajlík, který má při troše fantazie představovat pařícího Metalistu. Ano, tato série je věnovaná práve tomuto hudebnímu žánru. Nečekejte ale žádný brutality, kešky z této série budou věnované jednotlivým méně známým kapelám, hrajícím melodické subžánry Metalu, jako napříkladPower Metal :)
Tato série vzniká hlavne proto, že se mi v posledních několika letech povedlo najít dost lidí, kterým se taková hudba líbí, jen nevěděli, že existuje. Pod pojmem Metal si totiž lze představit různé věci a ne každej ví, že existují i takové kapely jako Dragonforce, Stratovarius nebo Rhapsody of Fire.
Počet keší této série není nijak pevně dán. Kešky prostě budou růst jako houby po dešti a po každé páté se zjeví i jedna bonusovka. Pravděpodobně všechny kešky budou typu mystery. Protože sám nemám mysterky moc rád, nemám problém s tím, když někdo odloví kešku bez luštění, takže tichá pošta nebo gcfinálky = vaše volba. Zadání mysterky by vždy mělo být jednoznačné a vždy bude k dispozici ověřovač souřadnic (a v případě přesunutí finálky i korekční vzorec pro výpočet ze staré finálky). Umístění kešek nemusí s tématem luštění nijak souviset a tišnovskou kvalitu provedení krabiček ode mě taky nečekejte, ale budu se snažit, aby to nebyly úplný zaokapovky ;) Tož děcka, hoblujte! \m/
Tak po delší době Metalová série opět pokračuje, tentokrát kapelou bez ženských vokálů :) Třetí kapela se jmenuje Timeless Miracle, pochází ze švédského Malmö a už je několik let dočasně neaktivní. Její členové ještě pořád jsou:
Mikael Holst - zpěv, baskytara
Sten Möller - kytara
Patrick Vir - baskytara
Fredrik Nilsson - klávesy
Kim Widfors - bicí
Kapela má na kontě tři dema a hlavně první a jediné album Into the Enchanted Chamber z roku 2005 a rozpracované, ale nedokončené druhé album, na které fanoušci už dlouhá léta čekají. Žánr, který kapela hraje, je opět Melodic Power Metal, ale s různými folkovými a symfonickými prvky. Texty jsou převážně o vlkodlacích, středověku, vlkodlacích, pohádkách a hororech, a... vlkodlacích. Nečekejte ale nic vážného, tahle kapela to bere tak trochu s nadhledem ;)
Aktuální stav kapely je nejasný a něco málo lze odvodit pouze z občasných útržků konverzací mezi fanoušky a členy kapely, válejících se různě po netu (válí se ty útržky, ne kapela ;) ). Pravděpodobně byla činnost kapely na neurčito pozastavena kvuli osobním záležitostem členů kapely (rodina, stavba baráku nebo nahrávacího studia, atd.) a zatím se počítá s tím, že několik let slibované druhé album kapely bude jednou vydáno. Třeba to v roce 2013 konečně dopadne :)
Protože kapela není nijak aktivní a první album už prakticky není možné legálně koupit, jinak než stažením z netu se k jejich hudbě asi nedostanete. Naštěstí i na českých sdílecích serverech se to občas válí ;)
Diskografie:
Rok
TypNázev alba
2002
DemoIn The Year Of Our Lord
2003
DemoThe Enchanted Chamber
2004
DemoThe Voyage
2005
AlbumInto the Enchanted Chamber
Vaším úkolem bude poslechnout si skladbu (pro naše potřeby označena jakomystery.mp3), ve které kapela poupravila pohádku o Červené Karkulce tak, že jí místo vlka poslala do cesty vlkodlaka - a horor byl na světě :)
Pro získání finálních souřadnic zjistěte:
A = Pořadí, v jakém se skladba nachází na albu Into the Enchanted Chamber
B = Kolikrát se v celé skladbě vyskytuje následující refrén? (sudé číslo... ale to vám je vlastně jedno, když tu máte ověřovač, že? ;))
"Look at me you will see what the moon has done to me
I'm a child of the brightest of nights
Come to me you'll be free of the trouble life can be
Into hell I will send your lost soul, I will drag you into darkness"
A pokud jste přežili tuhle vlkodlačí Metalovou smršť, můžete si v klidu pustit třeba pohodovou The Gates of Hell.mp3. Tady se ale už nic neluští ;)

Archiv stahujte zde: Přímý download nebo Uloz.to
...
Tentokrát je finálka v úplně jiné oblasti než minule a je provedená jiným způsobem. Vlastně všechno se úplně změnilo i oproti původním plánům, protože na místě, kde měla tato keška být, vyrostly finálky a stage Dodekaedrů :P Původně i to luštění mělo být úplně jiné a grafika listingu lepší, ale protože jsem o většinu materiálů (kromě už hotové, fyzické kešky) asi přišel, je tento listing tak trochu recyklace předchozího. Mám tu v záloze ale i originálnější kousky, takže se ještě pořád máte na co těšit :). Pokud se mi povede staré materiály obnovit, tak dojde ke kosmetickým změnám listingu, ale na finálku a luštění už to nebude mít vliv. Případné chyby v luštění, listingu nebo špatný stav kešky mi hlašte. Chovejte se pokud možno nenápadně. A samozřejmě jako vždycky, finálka není zas tak daleko od výchozích souřadnic ;)
Na první stránce logbooku najdete bonusovou indicii!
Užitečné odkazy:
Fanouškovská skupina "Bring Back Timeless Miracle" na FaceBooku
Timeless Miracle na MySpace
Ukázka "Voices from the Past" z nedokončeného druhého alba
Demoukázka "Queen of Egypt" z nedokončeného druhého alba
Starší demonahrávka "Sir Martin" vydaná mimo jakékoliv album
Encyclopaedia Metallum - zde najdete všechny důležité informace o Metalových kapelách, albech, skladbách. Určitě využijete i při luštění některých keší z této série :)
Metal Storm - online webový portál s články, recenzemi i užitečnými informacemi o jednotlivých kapelách, albech, atd.


Jigsaw #01: Public Transport

GC3GCTA


Jigsaw je série jednoduchých mysterek, ve kterých si složíte virtuální puzzle. Tyto kešky vznikly hlavně pro zábavu a aby bylo co lovit. Hlubší smysl v tom nehledejte :) Pokud vás skládání puzzle nebaví, souřadnice keše najdete u svého distributora finálek nebo u mě :P


Série nemá žádný předem specifikovaný počet keší a může se náhodně dál rozrůstat, ale taky nemusí. Výchozí souřadnice netvoří žádný obrazec, ale můžou (někdy i spolu s finálkou) něco naznačovat.

V keších taky naleznete bonusová čísla, která se vám snad jednou budou hodit.

První puzzle je tématicky zaměřeno na něco, co většina z nás studentů využívá každý den (i ti, co nechodí na přednášky... přece do hospody nebudeme chodit pěšky, že?) - Městská Hromadná Doprava (když to cukne, jsou všichni na jedné hromadě). I v případě, že jste třeba nadčlověk a MHD vám smrdí, po prvním neúspěšném pokusu o přesun z hospody po třech pívech vlastním geovozem půjdete pod zámek rychleji než listingy v dosahu simanteama. Proto i pro vás jsou tu šaliny, trajfly a busy. Dost debilních keců, finálk... teda luštěte, puzzle o 252 kusech. Do logu pak můžete napsat, jak dlouho vám skládání trvalo :)
Fyzická keška je v tomto případě PETka, kterou jsem vyhrál v tombole v Tišnově na eventu Numerologicke orgie V – Bonus i s logbookem a tužkou.


Jigsaw #02: Beer

GC3GCT0


Jigsaw je série jednoduchých mysterek, ve kterých si složíte virtuální puzzle. Tyto kešky vznikly hlavně pro zábavu a aby bylo co lovit. Hlubší smysl v tom nehledejte :) Pokud vás skládání puzzle nebaví, souřadnice keše najdete u svého distributora finálek nebo u mě :P


Série nemá žádný předem specifikovaný počet keší a může se náhodně dál rozrůstat, ale taky nemusí. Výchozí souřadnice netvoří žádný obrazec, ale můžou (někdy i spolu s finálkou) něco naznačovat.

V keších taky naleznete bonusová čísla, která se vám snad jednou budou hodit.Druhé téma souvisí nejen se studentským životem. Však kdo nezná pivo, ten není Čech. A každý si pije to svoje. Někdo slintá nad škopkem gambáče, jiný se snaží spáchat sebevraždu pozřením zeleného zákalu z Prýglu. My, kdo máme rádi pivo, si radši zajdeme někam, kde mají ochutnávky různých piv z minipivovarů po celé České Republice (I tady v Brně se umí vařit dobré pivo, když se chce. Kolega Mgr. Jan Šafařík, znalec místních bývalých i současných pivovarů, toto téma velmi detailně zpracoval ve svých keších). Někam, kde se umí o pivo postarat, kde ho umí čepovat. A co vy? Máte radši pivo čepované na hladinku nebo natřikrát roztočené z půlmetrové výšky a s pořádnou čepicí? Nebo si radši dáte Kofolu? Někdy je asi lepší chlastat černou vodu s cukrem než se nechat otrávit...
Dnes je na čepu novinka z Brněnského minipivovaru Jigsaw. Jedná se o světlý ležák brněnského typu a jak už jeho název "Beer" napovídá, jde o opravdu poctivé pivo. Díky nižsímu prokvašení má vyšší souřadnicovitost a protože při jeho výrobě bylo použito cca 40% tradičkového sladu, má toto pivo i mnohem výraznější finálkovost než ostatní piva v této kategorii. Beer má 165 jednotek dílkovitosti. Je toho 30 litrů a na čepu bude k dispozici již od tří.


Jigsaw #03: Rail

GC3GBXZ


Jigsaw je série jednoduchých mysterek, ve kterých si složíte virtuální puzzle. Tyto kešky vznikly hlavně pro zábavu a aby bylo co lovit. Hlubší smysl v tom nehledejte :) Pokud vás skládání puzzle nebaví, souřadnice keše najdete u svého distributora finálek nebo u mě :P


Série nemá žádný předem specifikovaný počet keší a může se náhodně dál rozrůstat, ale taky nemusí. Výchozí souřadnice netvoří žádný obrazec, ale můžou (někdy i spolu s finálkou) něco naznačovat.
V keších taky naleznete bonusová čísla, která se vám snad jednou budou hodit.


Do třetice všeho dobrého. A opět keška na velmi studentském místě. Koleje nebo koleje? Toť otázka. Pivo, to je oč tu běží. A když se to s pivem přežene, tak se můžete třeba i na kolejích válet, než se doplazíte do postele na kolejích. Tak a teď už si vyluštěte puzzle, které má 108 dílků a valte, ať vám neujede vlak.

Žádné komentáře:

Okomentovat