Termíny Tišnovského geopivka v roce 2022

V roce 2022 byla pravidelnost našich termínů napadena viry, resp. jejich následky. Přesto geopivko zůstává a snaží se plnit termíny pravidelných eventů Tišnovského geopivka - třetí čtvrtek v měsíci.
Oleg by řekl, že to musí být jasné každému, přesto se najdou jedinci, kteří tápou a nevědí, ... ;-)

2022

:: 10. února 2022, čtvrtek
:: 23. března 2022, středa
:: 21. dubna 2022, čtvrtek
:: atd.

pátek 15. května 2015

Retenční nádrže Slunná

Cache by honza.h

Retencni nadrze SlunnaProc a jak zde doslo k vybudovani retencnich nadrzi?
Tato lokalita lezi ve srazkovem stinu a je chuda na vodni plochy. Zaroven trpi i nedostatkem spodnich vod. Vybudovanim retencnich nadrzi by se mel vodni rezim krajiny optimalizovat a jako stabilni prirodni prvek tak tvorit priznive mikroklima pro mistni faunu a floru.

Kozi brada

Kozi brada

V soucasne dobe jsou v udoli Marsovskeho potoka vybudovany 2 retencni nadrze: Slunna a Horni Slunna. Jako prvni byla v roce 2012 vybudovana spodni nadrz Slunna. Jelikoz byla zadost o dotaci zamitnuta, bylo pristoupeno k samofinancovani Lesy mesta Brna, a.s. Stavba trvala 5,5 měsíce. Nadrz Slunna byla budovana az v roce 2014 a byla spolufinancovana EU v ramci operacniho programu Zivotni prostredi. Naklady na stavbu teto nadrze cinily 4,7 mil. Kc, pricemz 3,3 mil. Kc (70 %) slo z fondu EU a 1,4 mil. Kc (30 %) z prispevku Lesu mesta Brna, a.s.

Kozi brada

Ke kesi...
Na miste hledejte malou plastovou krabicku, do ktere se krom logbooku vejde jen par drobnosti, do zacatku jsou tam ty kulaty, dreveny nesmysly ;-) Souradnice byly zamereny s odchylkou +- 5 m, takze doporucuju pouzit hint, ci fotohint.
V kesi neni tuzka!
Keska si neklade za cil ohromit navstevniky svym provedenim nebo listingem na urovni vedecke prace. Na jedno i druhe mame v Tisnove jine borce :-) Bude to proste jen snadny bod na hezkem miste, ktery snad potesi i sam o sobe ;-)
Preji uspesny a nicim neruseny lov ;-)

Zdroje: Listing byl zpracovan volne podle informacni tabule na miste.
Foto: Lucka :-)


honza.hCWG Tišnovské geopivko

Žádné komentáře:

Okomentovat