Termíny Tišnovského geopivka v roce 2022

V roce 2022 byla pravidelnost našich termínů napadena viry, resp. jejich následky. Přesto geopivko zůstává a snaží se plnit termíny pravidelných eventů Tišnovského geopivka - třetí čtvrtek v měsíci.
Oleg by řekl, že to musí být jasné každému, přesto se najdou jedinci, kteří tápou a nevědí, ... ;-)

2022

:: 10. února 2022, čtvrtek
:: 23. března 2022, středa
:: 21. dubna 2022, čtvrtek
:: atd.

pondělí 22. října 2012

Numerologické orgie III – Mars


Numerologické orgie III – Mars
12.12.12 ve 12:12:12Rádi bychom vás přivítali na třetím minieventu ze série „Numerologické orgie“. Před nedávnem jsme se totiž dozvěděli mimořádně radostnou zprávu – koncem tohoto roku se mezi nás s největší pravděpodobností vrátí náš velký učitel a guru – pan Oleg Rečák. Více zde: Oleg Rečák.
Proč tady a teď?
Tento event bychom na tomto místě rádi věnovali p. Rečákovi za jeho působnost v projektu s názvem „Štola 88“, (více na :http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/154500/cesi-leteli-na-mars-v-roce-1988.html) kde Jaroslavovi Sýkorovi pomáhal organizovat tento velmi zajímavý experiment. Oleg byl dokonce tvůrcem některých pokusů, které zde byly prováděny. Jeden z nich ve štole pokračuje až do dnešních dob a právě toto datum a tento čas jej má ukončit. Přijďte se sami přesvědčit, zda dopadnul zdárně a případně zahrnout p. Rečáka zvídavými dotazy. Takže na místě samotném bude samozřejmě opět figurovat patron tohoto eventu (tentokráte JacG), který Vám pomůže nalézt další indicie. Ty budete jistě potřebovat při našem pátém eventu.

Rozhovor s JacGem


Nazdar JacGu, zabývám se teď sháněním nějakých informací o Olegovi Rečákovi. Prý jsi se s ním také znal, řekneš, nám jak jsi se s ním seznámil?
Jo to bylo ještě v době, kdy jsem chodil na vysokou. Zrovna jsem se učil na zkoušku z fyziky a v čítárně knihovny jsem se mořil s maxwellovými rovnicemi. Chlápek, který seděl u stolu naproti mně mě chvíli pozoroval a pak mi nabídl že mi pomůže. Jen tak z hlavy mi všechny čtyři rovnice na papíře odvodil a velice jasně vysvětlil. Jako bonus mi pak na stejný papír odvodil i známou Einsteinovu energetickou rovnici. Dokonce mi i ukázal, kde udělal Einstein chybu. Vzpomínám si, že když mi to vysvětloval, bylo to naprosto jasné, zřejmé a i mně bylo tehdy jasné, že by odhalení této chyby mělo nedozírné důsledky. Jenomže na přímou otázku, proč s tím nejde na veřejnost, mi odpověděl, že by to mnoho lidí jen zbytečně provokovalo. Dodnes mě mrzí, co se stalo pak. Za odměnu jsem ho pozval na pivo do hospody U dobrého kata (dnes už neexistující). Z jednoho piva jich bylo hned několik a když došlo na placení, tak jsme na tom papíru s rovnicemi rozpočítávali útratu a nakonec jsme ho nechali v hospodě. Přiznám se, nebyl jsem tehdy zrovna v nejlepší kondici a Oleg mi musel hodně pomáhat, abych se vůbec v pořádku dostal domů. Jenomže od té doby už mi své výpočty nechtěl znovu ukázat a já, ač jsem se často snažil, měl jsem na tuto část dne okno, dokonalé okno.
Zdá se, že Oleg měl co do činění s fyzikou. Ty víš, co vůbec dělal a čím se živil?
On se jen smál! Vždy, když nám něco předvedl nebo ukázal a my mu říkali „Olegu, ty musíš být fyzik / chemik / technik / biolog / ... a desítky dalších oborů“, tak se jen smál. Žertem jsme mu pak s kamarády říkali „Smějící se vědecká bestie“. Jenomže na to se on vždy trochu zlobil – prý už mu tak nějak podobně někdo dřív říkal a nedopadlo to s ním zrovna nejlíp
Ale vážně – co Oleg vůbec dělal a zda vůbec něco dělal, to fakt nevím. Spíš bych řekl, že ne. Já byl tehdy student, takže jsem měl dost času. Na Olega bylo možné narazit v kteroukoliv denní či noční hodinu. Určitě neměl nějaké pravidelné zaměstnání. Na druhé straně bylo pro něj typické, že vždy na nějakou dobu zmizel. Někdy to byly dva dny, někdy týden, měsíc. Vždy se však vrátil s tím, že udělal nějaký zajímavý objev. Občas nám i něco ukázal …
Všiml jsem si, že začínáš používat „my“ namísto „já“. To vás později bylo více?
Jasně, Oleg se seznámil i s dalšími lidmi a později jsme se všichni seznámili navzájem. Takové to zdravé jádro jsme tvořili my, co jsme dnes zakládajícími členy tišnovského geopivka. Já, Berka, Šafařík, Veseláček a pár dalších. Podle nálady jsme se scházeli buď někde v restauraci, nebo u někoho doma, kecali jsme, řešili všelijaké problémy … a tak. Všichni jsme byli tehdy mladí a Oleg byl něco jako náš duchovní otec.
To je zajímavé, když to spočítám, tak by dnes už Oleg musel být dost starý.
No právě! To je další věc, která mi vůbec není jasná. Seznámil jsem se s ním asi před pětadvaceti lety. Naposledy jsem jej viděl asi před pěti lety. A on se prosím za celou dobu vůbec nezměnil!! Ale ani trochu. My všichni kolem něj jsme vyzráli, změnili se z mladíků na seriózní pány středního věku … a on nic. On po celou dobu vypadal jako čerstvý třicátník. Když jsme si toho po pár letech všimli a začali se ho na to vyptávat, vždy se jen smál. Jen jednou zamumlal cosi, co znělo jako „fext“ …!?
Dobrá, dovol mi poslední otázku. Proč si myslíš, že by se měl Oleg zrovna teď vrátit?
Před nedávnem mi došel mail z adresy oleg.recak[at]seznam.cz. Mail byl celkem obsáhlý, tak ho zde nebudu uvádět celý. Říká, že ho před lety zaujal článek o blížícím se konci světa dle mayského kalendáře. A že se ho to prý nějak osobně dotýká. Posledních pět let tedy věnoval výzkumům na pomezí archeologie, astronomie, astrologie a numerologie. Dlouhou dobu prý strávil přímo v Jižní Americe a tam se mu podařilo udělat jeden zásadní objev! A že nás s tímto objevem chce seznámit. A učiní tak – teď pozor – v některý z numerologicky zajímavých dní od listopadu 2012 do konce světa. Jak jsem říkal dříve – Oleg byl „smějící se …“ a dost často nám prováděl podobné žertíky. My bychom dnes řekli „mysterky“. Ostatně, například na kolegovi Veseláčkovi to zanechalo tak hluboké následky, že ani v geocachingu například nechce řešit nic jiného než modrý mor.
Vytipovali jsme tedy s kolegy několik dat včetně pravděpodobných lokalit a rozhodli jsme se v tyto dny zde uspořádat rovnou eventy. Důvod je jasný – kdyby se Oleg náhodou objevil a chtěl nás seznámit s nějakým zásadním objevem, nechť je přítomno co nejvíce svědků. No a navíc - ve více lidech je větší šance, že pokud Oleg bude někde okolo, že se nám podaří se s ním zkontaktovat.
Děkuji za rozhovor.
Není zač.

Žádné komentáře:

Okomentovat